MOŽNOST PŘIVÝDĚLKU a tím současně i poskytnutí dotace na provoz těchto stránek i na projekt: Mmáte zájem ... zde

Věk Zlatého Světla - Age of Golden Light

vnitřního věčného světla a jeho moudrosti- of inner eternal light and its wisdom

*
co vám v TAJEMSTVÍ neprozradili,aneb podrobný postup jak se stát vědomým tvůrcem a pánem svého života a osudu zde

 Tento článok som napísal z dôvodu chcenia vyjadriť svoju vedomosť, ktorá by mohla vysvetliť pojem osvietenia obyčajným (nemystickým) spôsobom. Článok je písaný formou otázok, ktoré ma napadli a odpovedí, ktoré vychádzajú z mojich znalostí a skúseností.

 

Čo je vlastne osvietenie ?

 

  Z môjho pochopenia je to stav nevedomia. Môžem to prirovnať k sledovaniu filmu, kedy divák sleduje dej s vedomím, že je od neho oddelený a prebieha bez jeho pôsobenia. Ak sa nechá pohltiť situáciami deja, začne prežívať príbeh hlavných hrdinov a stane sa čiastočne nimi.  Bojí sa o nich, chce im pomôcť alebo chce potrestať záporného hrdinu.

  To isté cíti osvietená bytosť v reálnom svete. Má odstup od situácií, ktoré ju postretávajú v jej živote, viac či menej je spojená s emóciami, konaním a uskutočňovaním myšlienok. Vie, že rozhodnutia, ktoré učiní sú reálne a ovplyvňujú dej života okolo nej a preto sa snaží konať čo najharmonickejšie k životu – okoliu, ktoré ju obklopuje. To však často nie je v súlade zo zabehnutými systémom a preto jej konanie vyzerá s prvého pohľadu ako deštruktívne.

 

Aký pocit je byť osvietený ?

 

  Nie je to, žiaden pocit. Pocit je súčasťou života. Je to uvedomenie a pochopenie istého podnetu a v osvietenstve nie je myšlienka, ktorá dokáže uchopiť, popísať nejaký stav.

 

  Ak by ste sa ma spýtali: ,,Juraj, čo vidíš ?“

  Ja by som odpovedal: ,,Popravde, nič.“

  Ak by ste sa ma spýtali: ,,Ty nevidíš svet okolo seba ?“

  Ja by som odpovedal: ,,Samozrejme, že áno.“

 

  Schopnosť učiť sa, pamätať si a schopnosť vnímať (zmysly tela) mozgu dávajú informácie, ktoré môžeme ďalej reprodukovať druhým ľuďom. Ja teraz sedím v izbe a veci okolo mňa viem popísať jedine formou, ktorú som sa naučil. Bez tejto znalosti, v osvietení, vidím predo mnou predmet (kvetina), ale neviem ho opísať. Moje okolie to nevyžaduje, čiže nemusím reagovať. Ak by kvetina bola suchá, môžem ju poliať i nemusím. Moja reakcia vychádza zo znalostí, ktoré som nadobudol (bez vody kvetina uschne) alebo z chápania svojho okolia (poleje ju mamina).

  Niekedy naše rozhodnutia vychádzajú s pocitu ,,intuície.“ Intuícia je iná forma vedenia. Zatiaľ nemám iné znalosti, preto tvrdím, že dodnes veda nevie stanoviť odkiaľ pochádzajú naše myšlienky. Jediný názor, s ktorým sa stotožňujem je existencia noosféry Zeme (súhrn všetkých myšlienok na Zemi) a morfologického poľa druhov (individuálne znalosti a zručnosti daného druhu), kde sú myšlienky prepojené. Ak Vás napadne myšlienka môžete i nemusíte na ňu reagovať. Záleží aké máte znalosti a ako silno veríte v jej obsah. Preto ak Vás myšlienka niekam zavedie, je jedno či to nazvete intuíciou alebo vedomím rozmýšľaním. Tá myšlienka vznikla na základe istého podnetu a vy ste iba reagovali.

 

Ako dosiahnuť osvietenie ?

 

  Tu vzniká zenový paradox. Osvietenie sa nedá dosiahnuť, pretože neexistuje ten kto by ho dosiahol. Zároveň však človek svojou schopnosťou učiť sa môže nadobudnúť znalosť a pochopiť čo je osvietenie a stať sa osvietený.

 

  Ako chlapec som mal pocit, že ma niekto pozoruje. Tento pocit bol niekedy silnejší, niekedy slabší, no nikdy nezmizol. Rástol spolu so mnou. Našťastie som to nikomu nepovedal, pretože by ma mohli klasifikovať ako schizofrenika.

  Neskôr štúdiom duchovna som tento pocit pripisoval rôznym bytostiam (pozitívnym alebo negatívnym), vlastnému svedomiu (duši), Bohu, ktorý ma neustále kontroluje, aj keď som bol vychovávaný v ateistickej rodine. Nevedel som tento pocit uchopiť znalosťami, preto som tápal medzi veľkým spektrom odpovedí. Zväčša som sa prikláňal k odpovedi podľa toho, či mi môj život vyhovoval alebo som sa v ňom trápil.

 

  Tento pocit má každý človek a preto vznikli pojmy, ktoré ma dlhé roky ovládali. Všetko je o vedomostiach, ktoré sa reflektujú v našom živote a ukazujú smer svojej podstaty.

Ak miliarda ľudí verí v peklo, je takmer isté, že si ho istým spôsobom vytvorí a ich vedomie môže kľudne v pekle skončiť a možno ani nemusia čakať na smrť. Ich život sa stane peklom.

 

  Napísal som, že tento pocit má každý človek, pretože ten pocit je reálny. V meditácii je pomenovaný ako stav pozorovateľa kedy má človek možnosť sledovať svoje myšlienky a tým sa od nich separovať. Je to prvý krok ,,odtrhnutia“ sa od sveta.

  Mnoho praktík svojich žiakov necháva na tomto bode. Je to svojím spôsobom liek na stres a ľuďom to stačí. Neraz som čítal alebo počul: ,,Musím sa ukľudniť preto idem meditovať.“ Problém môže nastať ak človek uteká pred svetom do meditácie. Stane sa tak závislým na stave, ktorý slúži iba na poukázanie ako Realita funguje.

  Ten kto má skúsenosti s pozorovaním myšlienok sa môže posunúť ďalej, pretože aj stav pozorovateľa je možné pozorovať. Akoby ste videli alebo skôr cítili bytosť, ktorá sleduje dianie okolo Vás. Táto citlivosť je veľmi jemná a ako všetko je nutné precvičovanie. Ak sa Vám podarí pozorovať pozorovateľa, ste len krôčik od pochopenia ,,ničoty“ alebo života samotného.

  Tento stav je závoj, posledný bod od nevedomia. Je takmer identický. Posledné čo musíte pochopiť, že ,,Ja“ nikdy neexistovalo.

  Naša spoločnosť, náboženstvo a mystika je plné pojmu Ja. Spoločnosť podporuje Ja Človeka, náboženstvo podporuje Ja Duša a mystika hovorí o Vyššom (kolektívnom) Ja. Odstránením  týchto neuchopiteľných myšlienok sa stanete súčasťou priestoru, v ktorom sa telo nachádza, riadené sebareflexiou udalostí, ktoré prežíva s využívaním nadobudnutých znalostí.

  Týmto nechcem vyvrátiť existenciu duše, ducha, kolektívnej mysle, posmrtného života alebo reinkarnácie. Týmto chcem poukázať na žitie v danom momente, ak to tak mám nazvať. Dušu nechajme zákonitostiam duše, kolektívne Ja kolektívnemu Ja, Boha Bohom, nech si hrajú svoje hry. Až sa vedome staneme ich súčasťami a prejavia sa znalosti daného priestoru, len vtedy môžeme žiť v podmienkach danej reality.

 

  Jedného slnečného dňa som sa išiel prejsť do mesta, pretože som si zaťažil žalúdok. Sledoval som svoju cestu domov a zrazu akoby cvak: ,,Tak toto Ono ? Veď som s týmto pocitom žil celý život...,“ žiadna eufória ani blaženosť. Prosté prijatie a zároveň pocit sklamania, pretože som hľadal niečo, čo bolo vždy prítomné za každej životnej okolnosti.

  Tento stav je prítomný u každej bytosti, ibaže nevedomá bytosť ho pochopiť nedokáže a vedomá bytosť ho musí pomenovať.

  Od tohto ,,záblesku“ pochopenie pretrvalo. Častokrát bolo prekrývané strachom, bolesťou, myšlienkami alebo túžbou po veciach. Všetko záležalo iba na mojej sile pozornosti, ktorá vychádza z poznania tohto sveta. No môžem Vám zaručiť, že to už nikdy nezmizlo a nezmizne, pokiaľ ostane vedomí prežitok.

 

Malo to zmysel ?

 

  Či má snaha osvietenstva zmysel, neviem povedať. Ľudia väčšinou hľadajú pokoj, ktorý im myseľ nevie poskytnúť.

 Moje vnímanie tela prešlo do stavu, ktoré som nazval stály pokoj. Stav, ktorý cítite  pri dosiahnutí cieľov, pri užití drog, jedení (zväčša sladkého), pri telesnom cvičení (i milovaní), spôsobený absenciou myšlienok a zvýšenia hladín hormónov šťastia (dopamín, sérotonín). To je hlavnou príčinou vzniku závislosti na veciach (hmotných alebo nehmotných) - zbavenie sa myšlienok a pocitov, ktoré človek nechce sprevádzané telesnou ,,relaxáciou“ .

  Mňa dlhú dobu prenasledovala úzkosť, ktorá u mňa bola spojená s prázdnou mysľou. Od detstva Vám ukazujú a tvrdia, že musíte mať cieľ, niečo vybudovať, stať sa niekým a keď pochopíte niečo tak zásadné, čo sa líši od nastavenia celého sveta vznikne (aspoň vo mne) veľká vnútorná samota.

  Konať nevedome je veľká guráž pretože  každý okamih je nový a prináša vždy niečo nečakané. Je to neustále otváranie dverí, za ktorými netušíte čo sa nachádza.

 Našťastie každý jedinec je iný. Moje nastavenie muselo nabrať odvahu, ktorá mi chýbala a odstrániť myšlienky, ktoré sa za touto úzkosťou schovávali.  V tom mi pomohol vnútorný pocit pokoja, ktorý ku mne prišiel rovnako nečakane  (vynášal som smeti u sestry a v hrudi mi niečo puklo. Po 3 týždňoch bolesti sa ukotvil pocit pokoja) ako všetky ,,veľké udalosti“ v mojom živote.

 

  Nič z toho čo som Vám opísal nebolo mojim prvotným cieľom. Iba som chcel pochopiť ako funguje život, aké má zákonitosti, čo je zmyslom života, prečo človek jedná ako jedná a mnohé ďalšie otázky, ktoré sa vynárali a postupne (istým spôsobom, ktorý nebol dokonalý, ale bol dostatočný) sa zodpovedali.

  Toto bolo moje vysvetlenie osvietenstva. Možno je úplne scestné a nepravdivé. No to čo som pochopil je ultimátne, bod vedomého nevedomia sa nedá prekročiť. Preto som to nazval osvietenie.

 

Možno raz stretnem Buddhu a ten sa môjmu pochopeniu zo srdca zasmeje.

 

 

Zobrazení: 187

Komentář přidal(a) Alina dne 5.Prosinec.2018 v 20:04

To bolo pekné čítanie. Teším sa, že si to tak pekne popísal. Naše myšlienky a emócie nie sú naše (nášho velkého Ja-ducha). Patria k egu. Ego je náš osobný program, ktorý sme nutený hrať a to velké ja iba sleduje ako sa pokladáme za ego a telo. Máme sa len dívať a nestotožňovať sa ani s telom ani s našimi činmi ani s našimi myšlienkami. Je to len výbava pre tento náš život (pre každý život dostaneme iný hardvér-telo a iný softvér-ego). Až sa raz každý v rôznej dobe uvidíme - to predsa nie som ja, to všetko sa dialo len pre moju výuku. A budeme vyučený -osvietený. A už nám nič nebude vadiť, lebo vieme, že okolo nás bežia výukové programy druhých ludí, ale to nie sú oni - oni sú vo svojej podstate tiež krásny a pokojný duchovia.

Komentář přidal(a) Jurijan dne 6.Prosinec.2018 v 19:14

Dobrý večer Alina,

ďakujem za komentár a rád by som reagoval. Ľudia vidia v ostatných iba to čo vidia v sebe. Ja v iných ľuďoch nevidím nič veľkolepé, pretože sa necítim byť podstatný. Ľudský život beriem ako bunečný proces v organizme. Vznikol som z dôvodu nutnosti v prostredí, ktoré to vyžadovalo a po mojom ,,odchode" budem nahradený a znova vsadený do prostredia, v ktorom to bude potreba. 

V súčastnosti sa veľa hovorí o Zlatom Veku a údajne ročník tridsiatnikov (mám 28) sa ho má dožiť.  To čo sa naozaj stane nikto nevie. Toto nie je strašenie, ale ak to bude na energetickej úrovni ako mnohí hovoria, ľudia naviazaní na myšlienky (myšlienka iný druh hmoty) budú ,,zničení" a vzatí do prostredia, ktoré vyhovuje ich naladeniu. Preto si myslím, že v tejto dobe sa ľudia obracajú na spôsob ,,buddhovskej školy" čiže odpútania sa od myšlienok aby priniesli túto zmenu a zároveň aby sa táto zmena mohla ďalej rozvíjať. 

Veľa ľudí si predstavuje ako má tento nový život vyzerať, no tým sa nalaďujú na svet, ktorý vytvára obava z ich života. Chcú žiť v snoch a tým umierajú v tomto svete (nadnesene povedané).  

Ako si písala, ak ľudia skutočne pochopia kto sú alebo skôr kto nie sú, stanú sa slobodní aj vo vezení.

Přidat komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem komunity Věk Zlatého Světla - Age of Golden Light!

Přidejte se ke komunitě Věk Zlatého Světla - Age of Golden Light.

Různé info související hlavně s transformací a trans-mutací, čili s přechodem do páté, pozitivně polarizované dimenze.

Info, nabídky, počasí

Blogy a texty od admina, zakladatele komunity jsou: ZDE a ZDE a ZDE a ZDE a na Trefy.cz ZDE.

TOPlist

Toto počítadlo načítá od 2. 10. 2014 10:00


Podmínky pro registraci. Pokud se sem chcete zaregistrovat, je třeba vyplnit i vaše narození, jinak se vám registrace nezdaří. Nejnižší věk určený Ningem je 13 let!
Důležité upozornění: Členstvím na těchto stránkách souhlasíte s tím a berte na vědomí, že veškerá Vámi uvedená data (včetně osobních), která jste na těchto stránkách uvedli a uvedete, jsou a budou veřejně přístupná.

* Svou vlastní osobní reklamní stránku si můžete vytvořit ZDE.

* Očekávané zázraky už začaly. Na mnoha místech světa se vytvořil výměnný obchod oproštěný od peněz, obzvláště těch cizích. Kdy tomu otevřou dveře i Čecho-Slováci? - ZDE.

* Výměnný - bárterový obchod: detaily ZDE.

* Odkazy na možnost srazu někde na rekreačních pobytech (třeba i v zahraničí), které jsou za příznivou cenu. Uvedeno ZDE.


Aktuální stav počasíČR a na SK ZDE kamery ZDE.

Stav počasí a předpověď počasí kteréhokoliv místa na světě najdete ZDE nebo ZDE nebo ZDE.

Aktuální teploty kdekoliv ve světe - ZDE a ZDE.

PROSÍM přispějte něco

Budeme rádi, když nám přispějete libovolnou částku na provoz těchto našich stránek, neboť Ning web hosting nám ročně účtuje 239 dolarů, t.j. zhruba 6.000Kč/rok.


Fio banka v Kč, č.účtu: 2800690360/2010 IBAN: CZ4020100000002800690360 
BIC kód/SWIFT: FIOBCZPPXXX
(uveďte prosím své jméno nebo svůj nick, aby bylo rozeznat od koho co přišlo). Seznamy přispívajících jsou ZDE.


Vaším příspěvkem současně podpoříte i projekt popsaný v článku: Máte-li zájem o setkávání, sdružování nebo o komunitní soužití či permakulturu, dejte nám vědět, můžeme vám poskytnout k užívání zdarma menší pozemek, nebo pronajmout třeba i několika hektarové pozemky Uvedeno ZDE.


Podpořit výše jmenované můžete též tím, že si přes nás sjednáte povinné ručení na motorové vozidlo. Podrobnosti ZDE.


Předem Vám za to velice děkujeme a na oplátku vám věnujeme tohle:
Co vám v TAJEMSTVÍ neprozradili, aneb podrobný postup jak se stát vědomým tvůrcem a pánem svého života a osudu Uvedeno ZDE.


10 způsobů, jak přestat být otrokem a svrhnout pyramidy kontroly (jak se osvobodit od ovládacích chapadel zkorumpovaného otročujícího vládnoucího systému) Uvedeno ZDE.


* Stále větší počet podomácku vyráběných, elitou záměrně potlačovaných zařízení na výrobu volné energie zapříčiní zhroucení pyramidy prohnilé, zkorumpované světovlády. Jestlipak víte proč? :-) Uvedeno ZDE.


* Proč ve světě dojde vbrzku k obrovským změnám, aneb co se bude velice brzo dít a z jakých důvodů. - ZDE.

Pořiďme si naše vlastní centrum kde se budem moci společně scházet

Śtěstí přeje připraveným. Proto je třeba založit neziskovou organizaci již dnes. Mnohem více ZDE a v článku: Chystáte se na nějaký předražený seminář? Pokud ano, pak Vás možná budou zajímat naše názory - ZDE. * Máte zájem se scházet, pobývat nebo bydlet v krásné přírodě s nekonfliktními, spirit. založenými lidmi? - ZDE.


* Nechte se inspirovat nápady, vynálezy a moderní technologií, umožňující nám ŽÍT téměř BEZ PENĚZ - ZDE.
* ALTERNATIVNÍ BYDLENÍ A ŽIVOTNÍ STYL - ZDE.
* Krásné a levné bydlení, které lze dle přání umístit třeba někde v krásné přírodě mimo civilizaci. Uvedeno ZDE.


* Máte zájem stát se vlastníkem 500m2 pozemku v hezké přírodě za pouhých 25.000Kč? - ZDE.
* Co přesně permakultura vlastně je a možnost jak a kde s ní můžete začít i vy - ZDE.


* NEJEN nákup, prodej a pronájem nemovitostí za rozumné ceny (chaty, zahrady, venkovská stavení, domy, louky, lesy atp.) ale i možnost rekreace, alternativního bydlení, životního stylu a vzájemné pomoci - ZDE.

Nejnovější aktivity

Příspěvky do blogu uživatele Ina Obr
před 1 hodinou
Příspěvky do blogu uživatele Ina Obr
pátek
Uživatel Zlaté Živé Světlo odpověděl do diskuse Straší vás rakovina? :-( Jezte ovoce nalačno a postrašte ji taktéž! :-) uživatele Zlaté Živé Světlo.
"* Proč při půstu rakovinné buňky chcípnou, :-) se dozvíte z videa: LÉČBA PŮSTEM - francouzský dokument, 2012 Uvedeno ZDE."
pátek
Uživatel Zlaté Živé Světlo přidal komentář k příspěvku do blogu Obáváte se nemocí, obzvláště těch tzv. smrtelných? Tak se už nebojte, shlédněte fakta a začněte se léčit sami! :-) uživatele Zlaté Živé Světlo.
"* Jak neumřít, rakovina, cukrovka, infarkt, infekce a půst Uvedeno ZDE. * Proč jíst jedno jídlo denně a jak pomalu začít Uvedeno ZDE. * Jaroslav Dušek - Třicet let bez léků a jídlo…"
čtvrtek
Uživatel Zlaté Živé Světlo přidal komentář k příspěvku do blogu Parodie: Lupo Anetta - Bruselská internacionála. :-) uživatele Zlaté Živé Světlo.
"* Video: Kríza neexistuje Uvedeno ZDE. Krize jsou vytvářeny nejen uměle, ale i záměrně!* Očekávané zázraky už začaly. Na mnoha místech světa se vytvořil výměnný obchod…"
čtvrtek
Příspěvek do blogu uživatele Zlaté Živé Světlo

Parodie: Lupo Anetta - Bruselská internacionála. :-) + související články a videa

* Parodie: Lupo Anetta - Bruselská internacionála. :-) Uvedeno ZDE. Související články a videa:* EU nás okrádá, vzpružila si svou vlastní…Zobrazit další
čtvrtek
Příspěvek do blogu uživatele Ina Obr

Féwa : 20.3.2019 Info

Tavenie do biela. Silou slnečného vetra, ktorou nadobúda na objemovosti energia rozpínajúca sa zvnútra Zeme a všetkých, ktorí s čistotou ladia. Táto energia je ako krištál ...... ako kvapky vody horského potoka...... ako svetlo prúdiace vybrúsenými…Zobrazit další
středa
Uživatel Wena zveřejnil stav.
"♥♥♥Miluj,miluj,miluj♥♥♥"
středa
Uživatel Zlaté Živé Světlo odpověděl do diskuse Chcete nadále být jen loutkou prohnilého zotročujícího systému a nemít na nic čas, nebo se raději trochu uskromníte a začnete konečně být pánem svého času a svých unikátních tvůrčích schopností? uživatele Zlaté Živé Světlo.
"* Od peněžního a měnového systému k ekonomice založené na přírodních zákonech a zdrojích (Ing. Petr Taubinger) POdrobnosti v článku: Nechcete-li už být zaslepeným, snadno…"
středa
Uživatel Zlaté Živé Světlo přidal komentář k příspěvku do blogu ........na konci západ nad Itálií ! uživatele Ina Obr.
"* VIDEO: Necenzurované záběry masakru muslimů v Christchurch vyvolávají podezření, že se jednalo o False Flag operaci s krizovými herci! Žádný křik obětí, žádné díry…"
středa
Uživatel Zlaté Živé Světlo odpověděl do diskuse O čem je třetí průmyslová revoluce, aneb proč již brzy nebude potřeba pro někoho otročit 40 hodin týdně, takže nám všem zbude spousty času na zábavu, koníčky a seberealizaci uživatele Zlaté Živé Světlo.
"Jsme na rozcestí a prahu obrovských změn!* prof. Peter Staněk 25.1.2019 Myjava - časť 1 ZDE.* Vzpoura strojů, aneb proč si dávat VELKÝ pozor na umělou inteligenci Uvedeno ZDE.* Pokud se k moci dostanou ti,…"
středa
Uživatel Zlaté Živé Světlo odpověděl do diskuse O čem je třetí průmyslová revoluce, aneb proč již brzy nebude potřeba pro někoho otročit 40 hodin týdně, takže nám všem zbude spousty času na zábavu, koníčky a seberealizaci uživatele Zlaté Živé Světlo.
"* prof. Peter Staněk 25.1.2019 Myjava - časť 1 ZDE.** Chcete nadále být jen loutkou prohnilého zotročujícího systému a nemít na nic čas, nebo se raději trochu uskromníte a začnete konečně…"
středa
Příspěvky do blogu uživatele Ina Obr
úterý
Uživatel Václav aktualizoval svůj profil.
úterý
Uživatel Zlaté Živé Světlo přidal komentář k příspěvku do blogu Invaze 1944 vs invaze 2015 aneb je na čase se konečně probrat uživatele Zlaté Živé Světlo.
"* Europe’s most fortified border is in Africa Here. * Hungary Is Locking Up Migrants In Shipping Containers To Stop Border Crossings (HBO) Here."
úterý
Uživatel Zlaté Živé Světlo přidal komentář k příspěvku do blogu Proč když už je v Sýrii od loňska mír, proč se o tom nemluví? Proč EU imigranty do jejich již bezpečné vlasti nevrací a chce je nadále rozmisťovat po Evropě? Kdo za tím vším stojí a co s tím sledují? uživatele Zlaté Živé Světlo.
"* Europe’s most fortified border is in Africa Here. * Hungary Is Locking Up Migrants In Shipping Containers To Stop Border Crossings (HBO) Here."
úterý
Uživatel Zlaté Živé Světlo přidal komentář k příspěvku do blogu Otevřený dopis bývalého víceprezidenta Českého Červeného kříže (nejen o byznysu s emigranty) uživatele Zlaté Živé Světlo.
"* Europe’s most fortified border is in Africa Here. * Hungary Is Locking Up Migrants In Shipping Containers To Stop Border Crossings (HBO) Here."
úterý
Uživatel Zlaté Živé Světlo přidal komentář k příspěvku do blogu Silvana Heissenberg, německá herečka, napsala Merkelové tohle: uživatele Zlaté Živé Světlo.
"* Europe’s most fortified border is in Africa Here. * Hungary Is Locking Up Migrants In Shipping Containers To Stop Border Crossings (HBO) Here."
úterý
Uživatel Zlaté Živé Světlo přidal komentář k příspěvku do blogu Proč arabští imigranti neimigrují do bohatých arabských zemí? uživatele Zlaté Živé Světlo.
"* Europe’s most fortified border is in Africa Here. * Hungary Is Locking Up Migrants In Shipping Containers To Stop Border Crossings (HBO) Here."
úterý
Uživatel Zlaté Živé Světlo přidal komentář k příspěvku do blogu Najdi si 5 minut čas pro budocnost své rodiny a dětí uživatele Zlaté Živé Světlo.
"* Europe’s most fortified border is in Africa Here. * Hungary Is Locking Up Migrants In Shipping Containers To Stop Border Crossings (HBO) Here."
úterý

© 2019   Created by Zlaté Živé Světlo.   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby